מי צריך יחסי ציבור?

שתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

יחסי ציבור הם למעשה שם לקידום אינטרסים שונים של גופים שונים או אנשים מסוימים. משרדי יחסי ציבור מטפלים במגוון רחב של לקוחות. הראשונים הם כמובן פוליטיקאים אשר נעזרים, מי יותר ומי פחות, ביועצי המומחים ליחסי ציבור באינטרנט. פוליטיקאים צריכים להשקיע בתמידתם הציבורית ולדאוג ששמם לא ייקשר לפרשות מביכות, שערורייתיות או פליליות. בישראל, כמו בעולם כולו, שמם של פוליטקיאים רבים כן נקשר לפרשיות כאלו או אחרות ולכן פוליטיקאים נעזרים במשרדי יחסי ציבור כדי לטהר את שמם. יועצים של יחסי ציבור ממליצים לפוליטיקאים באילו צעדים הם צריכים לנקוט כדי להרגיע את הרוחות או כדי לשפר את התדמית השלילית שנוצרה להם. במקרים אחרים משרדי יחסי ציבור לעסקים אפילו יברכו על שערוריות שונות משום שאלה מעלות את הלקוח שלהם לכותרות הראשיות. דבר זה אינו מומלץ בטווח הקצר אך בטווח הרחוק הנוא מצויין.

 

יחסי ציבור אינם נחלתם הבלעדית של פוליטיקאים. כל מי שמרבה להחשף לעין הציבורית בדרך-כלל נעזר ומשתמש בשירותיו של משרד יחסי ציבור. בעיקר אותם אנשים שאנו מרבים לקרוא להם "סלבריטי'ס", או בעברית ידוענים. אלו נעזרים במשרדי יחסי ציבור למטרות שונות. משרד יחסי ציבור משווק את הידוען ואת התדמית שלו. פעמים רבות ידוענים מגיעים לאירועים ציבוריים שונים רק כדי להכלל במדורי הרכילות. משרד יחסי ציבור ידחוף עיתונאים לקיים ראיון עם הלקוח שלהם. כמו כן, משרד יחסי ציבור ידאג הן לתדמיתו של הידוען ביבור, הן להעלאת כמות האזכורים שלו במדיה והן לשיווקו כמוצר לכל דבר.

יכול לעניין אותך גם:

מאמרים

איך התפתח המושג יחסי ציבור?

מה הם יחסי ציבור ואיך התפתחו? יחסי ציבור הפכו לא' ב' בכל תחום. כל דבר שנרצה לעשות כמעט נצטרך לעבוד על יחסי הציבור שלו לפני